Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet …

07.09.2022 | Pod lupou

Zkušenosti špičkových profesionálů z tuzemských i nadnárodních společností z tohoto období a odborná analýza perspektiv dalšího vývoje jsou také základem, na kterém vznikal program letošního šestnáctého ročníku mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International. Ta nabídne vedle klíčových přednášek bývalého českého premiéra Jana Fišera a současného náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapy celou řadu dalších přednášek a panelových diskuzí reflektující nejdůležitější aktuální témata. Těmi bezesporu jsou tendence k deglobalizaci, bezpečnost a odolnost dodavatelských řetězců a samozřejmě sílící potřeba automatizace procesů v reakci na prohlubující se nedostatek pracovních sil. Nepochybujte, že letošní SpeedCHAIN bude minimálně tak inspirativní, jako jeho patnáct předchůdců. Neváhejte, a příští úterý přijďte i vy do pražského Břevnova s ostatními diskutovat a podat pomocnou ruku při společném hledání bezpečné cesty v podmínkách viditelnosti velmi, ale opravdu velmi snížené mlhou nejistoty!

 

Miroslav Rumler

Jen tak znát těch pár fíglů …

Těžko je dnes člověku psát o něčem jiném, než o perspektivách dalšího vývoje v rámci pavouka právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Výsledky, sestavy, posily, zranění, teploty v halách, sledování utkání vlastního týmu i těch druhých a hlavně nejrůznější odhady dalšího vývoje už tradičně ovlivnily významné části národa nejen většinu volného času, ale pohříchu zasahují i do práce firem všech velikostí. „Můžeme si zavolat, jen ne dnes odpoledne, to hrajeme“, zní v poslední době standardní odpověď.

Logistika ve světle polární záře …

Že to ale byla jízda, ten uplynulý týden! Napětí, které hned druhý den mistrovství světa přinesl napřed konec základního hracího času, následovaný vyčerpávající hrou v prodloužení zakončený úspěšnými nájezdy už v prvním utkání české reprezentace s obávanými Finy. Jako by šťastný konec téhle zápletky předznamenala výjimečná scenérie páteční polární záře. Ta se jen několik málo minut před koncem třetí třetiny rozlila nad celým Českem s nebývalou intenzitou. Pro ty šťastnější, kteří dokázali souběh těchto dvou výjimečných událostí úspěšně zvládnout, šlo o chvíle, na které budou ještě řadu let vzpomínat. Chtělo to ale dobrou logistiku.

Kdo nefandí, není Čech …

Je čtvrteční ráno a my za sebou máme tři významné svátky, jakými byly slavnosti 1. máje, výročí povstání Pražanů proti nacistické okupaci a vzpomínka na konec druhé světové války na starém kontinentě. Všechny provázela celá spousta oslav, které do ulic, parků a vůbec do veřejných prostor přivedly za zábavou tisíce lidí.