Za vším hledej … technologie!

02.02.2023 | Pod lupou

Je velmi příjemné vědět, že čtenáři této stati neočekávají, že by zde bylo na pořadu dne hodnocení výsledků politických bitev, jakkoli tyto významně ovlivňují náladu v celé společnosti. Politická klání, podobně jako ta sportovní, tradičně zanechávají vedle těch spokojených i celou řadu zklamaných, kterým oslavy ve vítězném táboře nedělají právě dobře.

Nechme proto své sympatie ke kterékoliv ze stran právě uplynulé prezidentské volby stranou a využijme jistého zklidnění, které všude kolem nás viditelně nastalo. Klid a rozvaha budou teď v nejbližší době zásadními předpoklady pro hledání cest k překlenutí těžkého období ekonomické stagnace. Jak jinak než společně máme šanci nacházet stále další a další rezervy v produktivitě práce, efektivitě klíčových procesů a v tempu zavádění inovativních postupů a technologií. Jak jinak než vzájemným dialogem lze nacházet stále nové a nové formy synergie a společné koordinace dílčích strategií.

Naší snahou je vytvářet vhodný prostor a příznivé prostředí pro výměnu odborných zkušeností, sdílení relevantních faktů, očekávání budoucího vývoje a profesionální networking. A právě proto pro vás, logistické profesionály, už na březen letošního roku připravujeme již sedmý ročník tradiční Reliant Technologické konference s podtitulem udržitelnosti cestou automatizace, digitalizace a umělé inteligence.

Sledujte pravidelně náš týdenní online NewsLETTER a nenechte si uniknout postupné odhalování jednotlivých částí programu letošního ročníku Technologické konference. Je velmi pravděpodobné, že právě témata jako automatizace, digitalizace a umělá inteligence minimálně odbornou logistickou veřejnost spojí lépe než ta politická.

Tak nejpozději v březnu na viděnou!

Miroslav Rumler

Jen tak znát těch pár fíglů …

Těžko je dnes člověku psát o něčem jiném, než o perspektivách dalšího vývoje v rámci pavouka právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Výsledky, sestavy, posily, zranění, teploty v halách, sledování utkání vlastního týmu i těch druhých a hlavně nejrůznější odhady dalšího vývoje už tradičně ovlivnily významné části národa nejen většinu volného času, ale pohříchu zasahují i do práce firem všech velikostí. „Můžeme si zavolat, jen ne dnes odpoledne, to hrajeme“, zní v poslední době standardní odpověď.

Logistika ve světle polární záře …

Že to ale byla jízda, ten uplynulý týden! Napětí, které hned druhý den mistrovství světa přinesl napřed konec základního hracího času, následovaný vyčerpávající hrou v prodloužení zakončený úspěšnými nájezdy už v prvním utkání české reprezentace s obávanými Finy. Jako by šťastný konec téhle zápletky předznamenala výjimečná scenérie páteční polární záře. Ta se jen několik málo minut před koncem třetí třetiny rozlila nad celým Českem s nebývalou intenzitou. Pro ty šťastnější, kteří dokázali souběh těchto dvou výjimečných událostí úspěšně zvládnout, šlo o chvíle, na které budou ještě řadu let vzpomínat. Chtělo to ale dobrou logistiku.

Kdo nefandí, není Čech …

Je čtvrteční ráno a my za sebou máme tři významné svátky, jakými byly slavnosti 1. máje, výročí povstání Pražanů proti nacistické okupaci a vzpomínka na konec druhé světové války na starém kontinentě. Všechny provázela celá spousta oslav, které do ulic, parků a vůbec do veřejných prostor přivedly za zábavou tisíce lidí.