Zalité sluncem …

20.04.2023 | Pod lupou

Aprílové počasí nejenže v posledních dnech ostudu své pověsti rozhodně neudělalo, ono zejména ty pečlivější, kteří nechtěli dál své zimní gumy na sluncem prohřátém asfaltu zbytečně drásat, důkladně vytrestalo.

Bleskové lokální blizardy tak na mnoha místech zastihly jarně naladěné motoristy takříkajíc v nedbalkách. Kde přímo nesněžilo, tam aspoň vytrvale lilo, a to až tak, že zemi máme až na výjimky dokonale zakropenou.

Lokálně tak není po globálním oteplování ani památky, ale dlouhodobá předpověď slibuje postupný pokles množství srážek příjemně doplněný rostoucími teplotami přes den i v noci. Když k tomu přičtete ještě i nárůst počtu hodin slunečního svitu v nadcházejících dnech, mohlo by jít o náznak příchodu lepších časů.

Ty snad konečně přinesou lepší náladu nám všem, a navíc i pocit zadostiučinění pro ty, kteří ve snaze učinit významný krok na cestě k udržitelnosti svých domácností a podniků investovali do fotovoltaiky a teď už jenom čekají na první vydatné sluneční paprsky.

Ať už přechod od počasí aprílového k tomu májovému sledujete přes sluneční brýle či měřidla své vlastní solární elektrárny, užívejte si sílu okamžiku, který snad nikdy neomrzí. Dnů zalitých sluncem není dost nejen v létě, ale vlastně celý život …

Miroslav Rumler

Dřevěná klasika na devíti špalcích

Minule jsme v rámci jakési minisérie věnované klíčovým výdobytkům logistiky dvacátého století představili historii technologie čárových kódů. Netřeba zdůrazňovat, jak těžké je vybrat právě ty objevy, které nejenže dramaticky ovlivnily schopnost logistiky reagovat na rostoucí nároky a potřeby rychle se rozvíjející společnosti, ale současně takové, jež bez větších změn přežily až dodnes. Mezi těmi, které v tomto výčtu rozhodně chybět nesmí, jsou i přepravní palety.

Čáry v písku jako pevný základ

Všechno souvisí se vším, a tak i úvaha o tom, co přinesl tento týden do jisté míry souvisí s událostmi týdne uplynulého. Tomu ve vazbě na nedávnou technologickou konferenci GS1 dominovala velmi zdařilá oslava v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou, tedy jakási afterparty u příležitosti čtyřicátého výročí oficiální přítomnosti standardů GS1, resp. čárového kódu na trhu v České republice a současně třicátého výročí působení na Slovensku.

Klima budiž pochváleno …

Ať už aktuální počasí svědčí o čemkoliv, faktem je, že přeje procházkám, či u některých dokonce k projížďkám čarokrásnou krajinou, jež v těchto dnech hraje skutečně všemi barvami. Pro mnohé je právě podzimní čas tím, na co se celý rok těší a doufají, že jim ten toužebně očekávaný okamžik nezkazí zlovolný vichr, jenž by jedinečné přírodní kulisy nekompromisně poslal k zemi dřív, než se jich dosyta nabaží.