GXO zavádí robotiku s umělou inteligencí ve skladech

12.02.2024 | Rozhovor s osobností

Společnost GXO Logistics, Inc. oznámila novou spolupráci s kalifornskou společností Dexterity, která se zabývá vývojem robotů. Partnerství odstartuje pilotním projekte robotizace s umělou inteligencí ve skladu, který má zajistit bezpečnější a efektivnější provoz pro přední kosmetickou značku.

„Jsme lídrem v oblasti integrace automatizace do dodavatelských řetězců našich zákazníků, abychom jim pomohli růst a plnit jejich strategické cíle,“ řekl Adrian Stoch, ředitel automatizace společnosti GXO. „Tento pilotní projekt je obzvláště zajímavý, protože kombinuje pokročilou robotiku s umělou inteligencí a strojovým učením do praktické aplikace, která zajistí bezpečnější, produktivnější a efektivnější skladové operace.“

Společnost GXO spolupracuje se společností Dexterity, která využívá umělou inteligenci k pohonu robotů se schopnostmi podobnými lidským, aby mohli depaletizovat, označovat a repaletizovat balíky a optimalizovat tak příjmové a výdajové procesy ve skladu. Protože tito chytří roboti využívají umělou inteligenci, nevyžadují před implementací prakticky žádné instrukce ani nastavení a sami se trénují při práci, čímž zlepšují svůj výkon s každým vychystáním. Nasazení robotů pro tyto funkce zvyšuje provozní efektivitu a bezpečnost a zároveň uvolňuje členy týmu, kteří se mohou soustředit na činnosti s vyšší přidanou hodnotou.

Samir Menon, generální ředitel společnosti Dexterity, uvedl: „Společnost GXO stojí v čele využívání technologií k zajištění vynikajícího provozního výkonu. Jsme hrdí na to, že je můžeme podpořit roboty, kteří jsou chytří, rychlí a se snadnou implementací do jejich skladových operací.“

Přizpůsobivost robotů znamená, že je lze rychle nasadit do provozu v celé řadě průmyslových odvětví. Tato adaptivní technologie je velmi flexibilní a může být nasazena buď jako samostatné řešení v dříve manuálním provozu, nebo ve vysoce automatizovaném skladu, což představuje další kapitolu v automatizaci dodavatelského řetězce. Chcete-li se podívat na tuto vzrušující novou technologii v akci, klikněte sem.

Zdroj: GXO Dexterity

Dušan Drábek

Dušan Drábek posiluje logistiku Emons v České republice

Přibližně 22 000 čtverečných metrů skladových ploch provozuje v České republice v současné době logistická a přepravní společnost Emons. Úkolu rozšířit její logistické aktivity se nově ujal Dušan Drábek.

Mohou se čeští online prodejci těšit na lepší časy?

E-commerce je jednou z oblastí, která zažívá v posledních letech nebývalé výkyvy. Nejprve extrémní nárůst díky zavřeným obchodům v době koronavirové krize, následně pokles v důsledku konfliktu na Ukrajině, zvyšování nákladů, extrémní inflaci a celkové nejistotě ve společnosti. Jak hodnotí současný stav a perspektivy dalšího vývoje segmentu e-commerce v České republice, jsme se zeptali dvou odborníků z této oblasti, Matěje Kapošváry CEO, společnosti Shopsys a Jana Vetyšky, výkonného ředitele APEK - Asociace pro elektronickou komerci.