DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

24.04.2024 | Článek dne

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

„S naší novou službou palubního kurýra posouváme leteckou přepravu o kus dál. Ať už potřebujete urychleně dopravit automobilové díly z Německa do Číny, abyste se vyhnuli pozastavení výroby nebo urychleně přepravit lékařský přístroj z Kanady do nemocnice v Jižní Africe – nově jsme schopni postarat se o jakékoli nepředvídatelné situace s požadavky na velmi krátký čas doručení od našich zákazníků. Prostřednictvím této prémiové služby reagujeme na nové tržní příležitosti pro nás jako globálního poskytovatele logistických řešení,“ vysvětluje Thorsten Meincke, člen globálního představenstva pro leteckou a námořní přepravu ve společnosti DB Schenker.

Společnost DB Schenker prošla počátečním zkušebním obdobím, po kterém zřídila servisní tým působící na třech různých kontinentech, aby byla zaručena nepřetržitá dostupnost služby. Po odeslání požadavku obdrží zákazník cenovou nabídku během několika minut v jakoukoli denní dobu. V co nejkratším čase je vyslán kurýr, který osobně doprovází přepravovanou zásilku jako cestující na komerčním letu, aby se minimalizovalo riziko ztráty či poškození a zkrátila se doba přepravy.

Rychlé doručení, vyšší bezpečnost a globální dosah

Nová expresní služba DB Schenker se vyznačuje rychlou reakční dobou a zahrnuje pojištění a celní odbavení, pokud je zapotřebí. Je dostupná pro všechny typy zásilek s výjimkou přepravy nebezpečného zboží a poptávka po ní je obzvláště vysoká ze strany velkých firemních zákazníků z automobilového průmyslu, elektroniky, luxusní módy a zdravotnictví. Maximální transparentnost je zajištěna sledováním zásilek v reálném čase, podobně, jak ho známe například z doručování v e-shopech.

„Chápeme, že každá zásilka je jedinečná. Jako plně integrovaný poskytovatel logistických služeb chceme přinášet našim zákazníkům ta nejlepší řešení jejich problémů. Někdy vysoká hodnota položky nesouvisí s její pořizovací cenou, ale spíše s náklady, které se sčítají za každou minutu, kdy není dostupná. Zatímco v minulosti jsme již postarali o individuální požadavky zákazníků v oblasti OBC, nyní zavádíme standardizovanou nabídku této služby na všech kontinentech,“ dodává Stefan Pargfrieder, viceprezident pro globální strategii a rozvoj letecké přepravy společnosti DB Schenker.

V České republice je společnost DB Schenker rovněž schopna poskytovat tuto službu. Palubní kurýrní služba je pro český trh dostupná ve spolupráci s lokálními partnery společnosti do většiny významných světových destinací.

Profil DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních globálních poskytovatelů logistických služeb. Operuje na více než 1 850 místech, ve 130 zemích se zhruba 76 600 zaměstnanci. Logistický provider poskytuje pozemní, leteckou a námořní dopravu a nabízí také komplexní řešení pro logistiku a řízení globálního dodavatelského řetězce z jednoho zdroje. Aby dosáhl svého ambiciózního cíle klimatické neutrality do roku 2040, DB Schenker neustále investuje do inovativních dopravních řešení, obnovitelných zdrojů energie a produktů, které jsou pro jeho zákazníky uhlíkově neutrální.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím SCHENKER spol. s r. o. silné zastoupení – 2300 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

Zdroj: DB Schenker

88 % firem čelilo útokům na systémy, lidská chyba hraje klíčovou roli

Podle nejnovější zprávy IT Security Economics, vydané společností Kaspersky, se nejčastější typ bezpečnostního incidentu v roce 2024 týkal ochrany firemních sítí. Osmdesát osm procent firem se setkalo s pokusy kyberzločinců proniknout do jejich sítě, přičemž více než 60 % firem ohlásilo incidenty, při nichž útočníci spustili v jejich síti škodlivý kód nebo se pokusili komunikovat s napadenými systémy a převzít nad nimi kontrolu.

Diverzita na vedoucích pozicích: 81 % CEO jsou muži, podíl žen se zvyšuje jen zvolna

Stejně jako v předchozích letech byla i v loňském roce na vedoucích pozicích v České republice patrná převaha mužů, přesto podíl žen oproti roku 2023 mírně vzrostl. Vyplývá to z detailní analýzy náborové platformy Datacruit, která se vloni stala součástí skupiny Seyfor. Ze studie, která zahrnula celkem 350 tisíc pracovníků obecně na vedoucích pozicích v České republice, vyplývá, že 66 % z nich (v absolutních sledovaných číslech 230 tisíc zaměstnanců) zastávají muži, zatímco ženy tvoří pouze 34 % (120 tisíc). Oproti roku 2023 se podíl mužů na vedoucích pozicích snížil o 4 procentní body. Ženy na vedoucích pozicích jsou vidět především v sektorech HR, práva a marketingu, muži dominují v oblastech IT nebo strojírenství.