Online supermarket Knuspr.de, člen české skupiny Rohlík Group, expanduje do Berlína

23.04.2024 | Článek dne

Knuspr nyní ze svého areálu v Schönefeldu zásobuje celou oblast Berlína, Postupimi a části okolního Braniborska komplexním sortimentem, který je kombinací nabídky supermarketů a farmářských obchodů.

Knuspr nyní přináší do regionu hlavního města Německa více možností nakupování potravin: online supermarket včera otevřel své digitální dveře s nabídkou 19 000 produktů potřebných pro celotýdenní nákup. Knuspr kombinuje rozsáhlý sortiment značkových výrobků za nízké ceny s nabídkou čerstvých a kvalitních potravin a specialit od více než 150 partnerských podniků v regionu. Díky doručení nákupu do tří hodin a prvotřídnímu servisu chce Knuspr lidem v Berlíně a okolí usnadnit a zpříjemnit život. Oblast doručování pokrývá přibližně 250 poštovních směrovacích čísel a zasahuje tak více než čtyři miliony lidí. Noví zákazníci mohou v prvním měsíci využívat uvítací výhody v celkové výši 55 eur.

Společnost Knuspr se vyznačuje rozsáhlým a jedinečným sortimentem výrobků, které jsou navíc dodány za pouhé tři hodiny: Sortiment zahrnuje přibližně 15 000 výrobků a více než 4 000 položek lékárenského sortimentu v době uvedení na trh a je dále doplňován na základě požadavků zákazníků. Každá kategorie výrobků nabízí neobvyklé a exkluzivní produkty ve špičkové kvalitě a čerstvosti nad rámec běžného sortimentu supermarketů. Kromě toho je v nabídce třikrát více bioproduktů než v městském supermarketu, samostatná kategorie rostlinných produktů s 6 000 výrobky, 800 položek zboží za diskontní ceny a exkluzivní mezinárodní značky kvality, jako jsou Marks & Spencer a La Grande Épicerie de Paris.

„Chceme lidem v Berlíně a okolí usnadnit a zpříjemnit každodenní život. Kompletní sortiment výrobků za příznivé ceny, navíc to nejlepší z regionu, nekompromisně vysoká kvalita a čerstvost ovoce a zeleniny, pečiva, masa a ryb – to vše rychle a spolehlivě dostupné na pár kliknutí. Nabízíme tak rodinám a všem obyvatelům měst, kteří si cení dobrých a zdravých potravin, ideální řešení pro kompletní a pohodové nakupování. Berlín má z kulinářského hlediska neuvěřitelně mnoho co nabídnout – budeme i nadále rozšiřovat náš sortiment a rozvíjet tento region jako naši největší lokalitu,“ říká Mark Hübner, jednatel společnosti Knuspr.

150 regionálních partnerů

V Berlíně se společnost Knuspr opírá také o nákupní tým s rozsáhlými a místními znalostmi produktů, který zákazníkům nabízí kromě zboží ze supermarketů také výrobky vynikající kvality přímo od 150 regionálních výrobců. Patří mezi ně masné speciality z Biomanufaktur Havelland ve Veldenu, čerstvě sklizená zelenina z Bioland-Hof Zielke ve Vierlindenu, řemeslné pečivo v kvalitě Demeter z pekárny Märkisches Landbrot a nejlepší výrobky z buvolího mléka od Paolella, sýrárny v Kremži s vlastním stádem vodních buvolů v braniborském Mittenwalde. Součástí exkluzivního sortimentu jsou také desítky milovaných berlínských značek, jako je výrobce popcornu Knalle, řemeslný pivovar Lemke a originální currywurst od Curry36.

Knuspr také udává nové standardy v kategorii čerstvých ryb: například rybářství Lechler v Caputhu dodává společnosti Knuspr každý den výhradně čerstvě vylovené ryby z řeky Havel, jako jsou candát, okoun, sumec a úhoř. Díky přizpůsobenému dodavatelskému a chladicímu řetězci dodává společnost Knuspr zákazníkům ryby nejvyšší kvality ulovené ještě téhož dne ráno.

Dodání do tří hodin po objednání, maximální čerstvost

Týdenní nákupy na Knuspru jsou rychlé a pohodlné: zákazníci si mohou vybrat požadované hodinové okno pro doručení mezi 6. a 22. hodinou od pondělí do soboty. Dodávka dorazí až ke dveřím již tři hodiny po objednání. To je umožněno inovativní logistikou společnosti: díky automatizaci v logistickém centru v Schönefeldu lze současně zaevidovat mnoho objednávek, přesně je vychystat a doručit ve velmi krátkém čase.

Logistické centrum slouží jako jediné překladiště pro všechny objednávky z regionu. Na rozdíl od běžných supermarketů a jiných doručovacích služeb se tak minimalizují kroky mezi výrobcem a spotřebitelem. Díky tomu může společnost Knuspr dodávat čerstvé polní ovoce a zeleninu již sedm hodin po sklizni – nebo křupavé pečivo pouhé tři hodiny po jeho upečení ve vlastní pekárně.

Objednávky nad 69 eur jsou doručovány vždy zdarma. Minimální hodnota objednávky je 39 eur. Společnost Knuspr také nabízí zákazníkům 100% záruku spokojenosti: pokud nejsou s produktem spokojeni, stačí jedno kliknutí, aby jim byla vrácena kupní cena.

Metropolitní oblast Berlína je po Mnichovu a regionu Rýn-Mohan třetí lokalitou společnosti Knuspr v Německu. V Mnichově, ve kterém společnost začala rozvážet v roce 2021, dosáhl Knuspr ziskovosti v listopadu minulého roku. Do roku 2030 chce původně český startup fungovat v 15 německých městech, další na řadě by dle vyjádření mluvčí německé pobočky měla být města Hamburk a Essen. V současnosti působí skupina Rohlík Group v Česku, Německu, Rakousku, Rumunsku a v Maďarsku, všude pak pod jiným jménem.

Zdroj: Knuspr.de, skupina Rohlík Group

Stanice v Bubnech získává svoji podobu, vznikají i navazující estakády

Projekt modernizace trati mezi Prahou, letištěm a Kladnem úspěšně pokračuje, už rok a čtvrt prochází rekonstrukcí úsek mezi Bubny a Výstavištěm. Práce běží rychlým tempem, výrazně pokročila výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, stejně jako navazujících estakád. Ty nahradí jak přejezd v Bubenské ulici, tak i železniční náspy, které dosud rozdělovaly velkou část Holešovic.

Podnikatele trápí stará osvětlení, okna a nedostatečné zateplení jejich budov. NRB přerozdělí 1,8 miliardy v rámci programu Nové úspory energie

Podnikatelé se ve svých budovách dennodenně potkávají s problémy, které zvyšují jejich účty za energie. Nedostatečné těsnění oken, špatné osvětlení nebo zateplení jsou jen hrstkou z problémů, kterým čelí. Se schválením Směrnice o energetické náročnosti budov Radou EU se navíc na renovace a úsporné budovy bude klást v příštích letech výrazně větší důraz a podnikatelé budou muset do přechodu na udržitelná řešení investovat nemalé částky.

VWFS boduje s inovovaným produktem Servisní prohlídky

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) nabízí svým zákazníkům pohodlný a efektivní způsob, jak udržet provozované vozidlo v nejlepším technickém stavu. Nový produkt Servisní prohlídky si mohou sjednat on-line pro nové i ojeté vozy značek Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy. Zákazníci tak získají jistotu vysoké kvality servisu předepsaného výrobcem vozu, za předem sjednanou cenu až na několik let dopředu, bez ohledu na vývoj inflace v oblasti servisních služeb. Dalším bonusem je záruka mobility. Servisní prohlídky si objednaly už stovky zákazníků.