Aby nejen léto bylo úplně normální …

27.06.2024 | Pod lupou

V posledních letech jsme si pomalu zvykli pracovat s tím, že věci nejsou jak bývaly a svět kolem nás se vyvíjí jinak, než jak se vyvíjel dřív. Dost možná to tak opravdu je. Počasí se opravdu zdá být stále extrémnější, politici neomalenější, sociální sítě vlivnější, války nesmyslnější a měny volatilnější, nebo chcete-li méně stabilní. Možná jde ale tak trochu o nastavení optiky, kterou se na dění kolem sebe dnes díváme.

Množství aktuálních informací, které každý den více či méně dobrovolně konzumujeme, je bezpochyby mnohonásobně větší, než penzum, se kterým jsme si vystačili ještě před několika málo lety. Boj o co největší aktuálnost zpravodajství, sledovanost a lajky všeho druhu mnohdy dělá z malých a bezvýznamných událostí breaking news a ty významnější jsou zpravidla předmětem nekonečných analýz, diskuzí a polemik odborníků mnoha oborů. A právě léto, dovolená v zahraničí nebo na chatě u rybníka, mnohdy navíc bez kvalitního připojení k internetu, je příležitostí pro každého z nás z bludného kruhu moderní hyperinformační společnosti aspoň na chvíli vystoupit a těšit se z obyčejného života. Jsou to dny, kdy máme možnost si svůj denní program neplánovat podle předpovědi meteorologického modelu v mobilní aplikaci, ale na základě obyčejného ranního pohledu z okna. Místo inspirace kulinářskými zážitky všemožných influencerů ze sociálních sítí se potěšit obyčejnou chutí guláše s chlebem, smaženými houbami z ranní procházky po lese nebo třeba čerstvě vylovenou rybou. Je jen na nás, jestli za nevšedními zážitky pojedeme stovky kilometrů, nebo novou energii načerpáme takříkajíc za humny.

I přes hlasy všudypřítomných škarohlídů je víc než zřejmé, že počasí v posledních týdnech seká dobrotu a ani v nejbližší době nehrozí žádné abnormální extrémy. Přimlouvám se proto, abychom se i my všichni pokusili prožít v dnešní vyhrocené době pokud možno co nejvíc normální léto. Posedlost dokonalostí a honba za prvenstvím jakéhokoliv druhu nechť jsou atributy naší profesionální kariéry. Dovolená ať vám naopak nabídne užít si dosyta krásy obyčejného života. Tak prima dovolenou …!

Miroslav Rumler

Všude dobře …?

Kdo by čekal, že s nástupem letních prázdnin přijde ruku v ruce i okurková sezóna nejen do oborového zpravodajství, škaredě se spletl. No řekněte sami: atentát na amerického prezidentského kandidáta, pletichy kolem podoby nového Evropského parlamentu,...

LC 500: Králem bez nástupce …

Je to taková radost, nebo jistý druh splnění dětského snu. Mám na mysli ráno, kdy se vzbudíte s tím, že je to už jen pouhých sto kilometrů, tedy maximálně půldruhé hodinky, co vás dělí od příjezdu na mostecký autodrom, kde na vás čeká na dvacet vycíděných a hlavně natankovaných vozů plných energie, čekajících na to vaše nedočkavé sešlápnutí plynového pedálu.

Slunce, auta a pár smyků …

Jak jinak než parafrází na dnes již klasické filmové dílo uvést informaci o tom, že jen před několika málo dny úspěšně proběhl na všech výcvikových plochách moderního polygonu v Hradci Králové letošní ročník oblíbené networkingové akce s názvem Reliant Drive4LIFE. Ten byl, podobně jako všechny ročníky předcházející, určen pro vrcholové manažery významných domácích i zahraničních společností v roli spolupořádajících partnerů a jejich VIP hosty.