I léto má svá pravidla …

03.08.2023 | Pod lupou

Letní prázdniny se nekompromisně přehouply do své druhé poloviny, a to je po krátké odmlce dobrý důvod k úvaze o tom, co pro nás vlastně toto období znamená.

Pro každého je to samozřejmě něco trochu jiného, pro většinu je to ale podle slov zkušeného plavčíka na mole Slapské přehrady podobné: „Prvních čtrnáct dnů si málokdo dokáže představit jinak než v Chorvatsku nebo Itálii, takže u nás sezóna začíná až v půlce července, to ale navíc musí klapnout počasí. V srpnu už mají po dovolené a vstupné tak má cenu vybírat jen o víkendech …“.

To do jisté míry nabízí i odpověď na naši otázku proč je hlodání času tolik patrné na většině tuzemských rekreačních zařízení, jež v minulosti doslova praskala ve švech a dnes až na výjimky zejí prázdnotou.

Faktem ale je, že druhá polovina letních prázdnin je tak nějak klidnější, je více času na setkávání s přáteli a známými, pro mnohé z nás představuje i návrat k pracovním povinnostem, letním schůzkám s obchodními partnery, a to nezřídka v prostředí letních zahrádek více či méně osvědčených podniků. S krátícím se dnem a klesající teplotou ovzduší sice trochu opadá adrenalin z letních exotických zážitků, pro nás ale může taková změna přinést příležitost o to víc si odpočinout a načerpat síly do nadcházející podzimní sezóny.

Počasí posledních pár dnů u nás sice rekreaci moc nepřálo, ale nic netrvá věčně, těžké mraky se jistě brzy rozplynou a my budeme mít ještě spoustu času užít si tu letní pohodu, na kterou pak zejména v dlouhých zimních měsících tak rádi vzpomínáme.

Tak se čiňte, ať jsou i vaše vzpomínky na tyto dny co nejpřitažlivější!

Miroslav Rumler

Jen tak znát těch pár fíglů …

Těžko je dnes člověku psát o něčem jiném, než o perspektivách dalšího vývoje v rámci pavouka právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Výsledky, sestavy, posily, zranění, teploty v halách, sledování utkání vlastního týmu i těch druhých a hlavně nejrůznější odhady dalšího vývoje už tradičně ovlivnily významné části národa nejen většinu volného času, ale pohříchu zasahují i do práce firem všech velikostí. „Můžeme si zavolat, jen ne dnes odpoledne, to hrajeme“, zní v poslední době standardní odpověď.

Logistika ve světle polární záře …

Že to ale byla jízda, ten uplynulý týden! Napětí, které hned druhý den mistrovství světa přinesl napřed konec základního hracího času, následovaný vyčerpávající hrou v prodloužení zakončený úspěšnými nájezdy už v prvním utkání české reprezentace s obávanými Finy. Jako by šťastný konec téhle zápletky předznamenala výjimečná scenérie páteční polární záře. Ta se jen několik málo minut před koncem třetí třetiny rozlila nad celým Českem s nebývalou intenzitou. Pro ty šťastnější, kteří dokázali souběh těchto dvou výjimečných událostí úspěšně zvládnout, šlo o chvíle, na které budou ještě řadu let vzpomínat. Chtělo to ale dobrou logistiku.

Kdo nefandí, není Čech …

Je čtvrteční ráno a my za sebou máme tři významné svátky, jakými byly slavnosti 1. máje, výročí povstání Pražanů proti nacistické okupaci a vzpomínka na konec druhé světové války na starém kontinentě. Všechny provázela celá spousta oslav, které do ulic, parků a vůbec do veřejných prostor přivedly za zábavou tisíce lidí.