Svět jako puzzle …

20.09.2023 | Pod lupou

Jdi pořád dopředu, a hlavně nesmíš zastavit, ani kdybys měl duši vypustit. Nesmíš ani o krok uhnout, i kdyby se cokoliv dělo. A za žádnou cenu se nesmíš ohlédnout! Tak zní instrukce princi Velenovi na cestě k Mrakomorovu hradu, ze kterého je v kultovní pohádce Princ a Večernice připraven vysvobodit milovanou Večernici.

Pro nás, kdo jsme minulý týden byli součástí dalšího velmi úspěšného ročníku mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International v pražském Břevnovském klášteře, je naopak ohlédnutí za touto vskutku výjimečnou odbornou i společenskou událostí nejen příjemnou vzpomínkou, ale do jisté míry i povinností.

V rámci programu konference totiž nejen v Břevnově, ale i druhý den ve školícím středisku VOLVO Trucks, probíhala celá řada diskuzí ke klíčovým tématům, jež stojí za nejvýznamnější proměnou celého dodavatelského řetězce posledních pěti dekád. Každé z nich by nepochybně vydalo na samostatnou konferenci plnou zajímavých informací a konkrétních zkušeností.

Více než o proniknutí k samotné podstatě jednotlivých témat však na SpeedCHAINu tradičně šlo o sestavení komplexního obrazu jejich vzájemného propojení, jež v důsledku tvoří jednoznačně nejvýraznější megatrend současnosti – hledání konceptu udržitelného podnikání.

Na ověření toho, zda jsme se v jednotlivých oborech lidské činnosti vydali správným směrem, si budeme muset asi ještě počkat. Důležité ale je, abychom o celé věci měli možnost otevřeně diskutovat, vyměňovat si své názory a zkušenosti a společně hledat cesty k tomu, jak dosáhnout cíle, a nejen splnit úkol. A v tom představuje platforma konference SpeedCHAIN unikátní propojení odborné diskuze a společenského setkání odborníků napříč celým dodavatelským řetězcem.

I letos mi bylo ctí se potkat s vámi všemi, kdo máte zájem o společnou věc a jste ochotni přispět svým dílem k hledání cesty k udržení konkurenceschopnosti našich firem a bezpečnému fungování celé naší společnosti. Těším se na další setkání s vámi, postupně nad jednotlivými tématy jako dílky pomyslného puzzle měnícího se dodavatelského řetězce … Tak zase brzy na viděnou!

Miroslav Rumler

Jen tak znát těch pár fíglů …

Těžko je dnes člověku psát o něčem jiném, než o perspektivách dalšího vývoje v rámci pavouka právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Výsledky, sestavy, posily, zranění, teploty v halách, sledování utkání vlastního týmu i těch druhých a hlavně nejrůznější odhady dalšího vývoje už tradičně ovlivnily významné části národa nejen většinu volného času, ale pohříchu zasahují i do práce firem všech velikostí. „Můžeme si zavolat, jen ne dnes odpoledne, to hrajeme“, zní v poslední době standardní odpověď.

Logistika ve světle polární záře …

Že to ale byla jízda, ten uplynulý týden! Napětí, které hned druhý den mistrovství světa přinesl napřed konec základního hracího času, následovaný vyčerpávající hrou v prodloužení zakončený úspěšnými nájezdy už v prvním utkání české reprezentace s obávanými Finy. Jako by šťastný konec téhle zápletky předznamenala výjimečná scenérie páteční polární záře. Ta se jen několik málo minut před koncem třetí třetiny rozlila nad celým Českem s nebývalou intenzitou. Pro ty šťastnější, kteří dokázali souběh těchto dvou výjimečných událostí úspěšně zvládnout, šlo o chvíle, na které budou ještě řadu let vzpomínat. Chtělo to ale dobrou logistiku.

Kdo nefandí, není Čech …

Je čtvrteční ráno a my za sebou máme tři významné svátky, jakými byly slavnosti 1. máje, výročí povstání Pražanů proti nacistické okupaci a vzpomínka na konec druhé světové války na starém kontinentě. Všechny provázela celá spousta oslav, které do ulic, parků a vůbec do veřejných prostor přivedly za zábavou tisíce lidí.